// Danışmanlık ve Proje Hizmetleri

Üretim ve hizmet sektörü ile günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçası olan elektrik enerjisinin kesintisiz, güvenilir ve ekonomik olarak kullanılır olabilmesi için firmamız, uzman kadrosuyla danışmanlık ve proje hizmetleri vermektedir.

 

Endüstriyel tesisler, yenilenebilir enerji santralleri, yaşam merkezleri, eğitim kurumları, otel ve konutların komple elektrifikasyon projelerinin hazırlanması, danışmanlık ve süpervizörlük hizmetleri verilmesi ile proje yönetiminin sağlanması firmamızın faaliyetleri arasındadır.

// Elektrik Taahhüt Hizmetleri

Firmamız aşağıdaki ana başlıklarda komple veya bağımsız olarak elektrik taahhüt hizmetleri vermektedir:

 

* Orta Gerilim Trafo Merkezleri

* Enerji Nakil Hattı Tesisleri

* Kuvvetli Akım Dağıtım Sistemleri

* Harici ve Dâhili Aydınlatma Sistemleri

* Güvenlik ve Yangın İhbar Sistemleri

* Kartlı Geçiş ve Kontrol Sistemleri

* Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Sistemleri

* Telefon, Data ve Yapısal Kablolama Sistemleri

* Anahtar teslimi endüstriyel tesis otomasyon Sistemleri

// Servis ve Koruyucu Bakım Hizmetleri

Fabrikalardaki elektrikli makine veya sistemlerin güvenilir ve verimli olarak kullanılabilirliğinin arttırılması, bakım harcamalarının maliyetlerinin minimize edilmesi, öngörülmeyen kayıpların saptanması ve fizibilite çalışmalarının yapılması hizmetleri.

// Enerji Kalitesi İyileştirme Hizmetleri

Elektrik tüketimindeki enerji kaybı ve aşırı yüklemelere sebebiyet veren unsurlar ile uygun seçilmeyen komponentlerin belirlenmesi ve bunların standart normlarla uygun hale getirilerek enerji kalitesinin verimini arttırma hizmetleri.

// Devreye Alma Hizmetleri

Endüstriyel tesislerdeki elektrikli uygulamalarda, sistemlerin profesyonel kişilerce ilgili uygunluktaki standartlar doğrultusunda devreye alma işlemlerinin yapılması.

// Enerji Dağıtım Panoları

Firmamız endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan her türlü enerji dağıtım panolarının projelendirmesi ve imalatını yapmaktadır.

// Kompanzasyon Panoları

Aktif-Reaktif güç dengesinin ilgili sınırlar içerisinde tutmak ve cos φ değerinin enerji kalitesini arttırıcı yönde uygun hale getirmek için ihtiyaçlara yönelik kompanzasyon panolarının tasarlanması ve imalatının yapılması.

// Aktif-Pasif Harmonik Filtre Panoları

Şebekedeki harmonik üreten yüklerin bulunduğu tesislerde,elektriksel cihaz ve makinaların olumsuz etkilenmesini önleyici aktif ve pasif harmonik reaktörlerin kullanıldığı filtre panolarının yapılması.

// Otomatik Kontrol Panoları

Tesisin proses akış şeması ve makine parkuru ihtiyaçlarına uygun olarak insan müdahalesini minimum seviyede tutmayı amaçlayan her türlü otomatik kontrol panosunun tasarlanması, projelendirilmesi ve imalatının yapılması.

// Otomasyon ve Özel Sistem Panoları

Endüstriyel tesislerin yapısına ve işlevine uygun çözümler sunan her türlü otomasyon ve özel sistem panolarının imalatının yapılması

BOSB Boya Vernik Organize Sanayi Bölgesi, TEM Yanyolu üzeri   Orhanlı, Tuzla / İstanbul   Telefon: +90216 593 25 50   Faks: +90216 593 25 54          bartek@bartek.com.tr

Birlik Organize Sanayi Bölgesi 3. Sok. No: 3  Orhanlı, Tuzla – İSTANBUL     Telefon: +90 216 593 25 50     Faks: +90 216 593 25 54     bartek@bartek.com.tr